Eesti Lasterikkaste Perede Liit NPO Estonian Association of Large Families
 
                                                    
                                                


                                                          

TOIMUNUD ÜRITUSED

2019 aasta

Jõulupidu 14.detsember


Meie ühingu jõulupidu toimus seekord Jääaja Keskuse jõulumaal. Räägiti õpetlikke ja põnevaid lugusid loomade elust talvel, samuti tutvustati mammuti eluolu.
Koos päkapikkudega meisterdati käepäraste vahenditega vahvaid tegelasi ning sai jõuluvanale luuletust lugeda.
Kuna seekordne talv on meil musta maaga, siis sai teha vankrisõitu Jääaja Keskuse ümbruses. 
Ühingus ootas peresid jõulupakk.
Kingikoti sisu eest hoolitsesid: 
AS Selver
Craftmasters Estonia
Koduekstra
Kirjastus Heleilm
Kirjastus Pegasus
Atria Eesti AS
EOMAP AS
Marmatel Trading OÜ
Paulig Coffee Estonia AS
Megaluumen OÜ
Greifto AS
Kangadzungel
Maiasmokk

VLPÜ liikmed tänavad kõiki toetajaid ning koostööpartnereid, kes meist hoolivad ning ulatavad oma abikäe!
Ilusat jõuluootust kõigile!


Isadepäeva safari Sangastes

23.novembri õhtul kogunesid pered Sangaste lossi ette, kus üheskoos roniti safariautodesse, et sõita mööda metsateid Harimäele. Kõrgust ja tähti sai vaadelda vaatetornist nagu omal ajal tegi seda astronoom von Struve. Salajases raketibaasis ootas ees aardejaht, kus kiirem ja taibukam näitas oskust aardekirstu muukimises ning relva kokkupanekus. Metsalagendikul sai süüdatud lõke ning valmistatud maitsvat mustlasguljašši. 
Tänud peredele, kes osalesid ning täname ka Safari meeskonda ja Rein Orgu !


 

Tarkusepäev - lapsed kooli!

22.08.19 toimus Valga Kultuuri-ja Huvialakeskuses Valgamaa Lasterikaste perede ühingu traditsiooniline Tarkusepäev" Lapsed kooli".
Pidulikult saadeti 1. klassi minevad lapsed.
Külla oli kutsutud Feralia Tartust, kes esitas õpetliku loo jänese ja hundi kooliminekust.

Ranitsad koos vajaminevaga andis üle Valga abivallavanem Jüri Konrad.
Tänati ka meie vabatahtlike, kes olid abiks Selveri kampaanias, mille käigus koguti koolitarbeid. Oma õla panid alla koolitarvetega veel Marmatel Tradin OÜ ja Anobion.
Kogutud koolitarbed anti üritusel peredele üle.Täname!
Valga Vallavalitsus
Valga Kultuuri-ja Huvialakeskus
Anobion hulgimüük OÜ
Marmatel Trading OÜ
Charlott OÜ
Feralia OÜ


Perepäev Valma Seikluspargis

Tänase 11.augusti suviselt sooja ja päikeselise pühapäeva veetsid Valgamaa Lasterikaste Ühingu pered koos naaberühingutega Valma seikluspargis.
Kohale tuli 15 peret. Nii suured kui väikesed said end proovile panna kolmel seiklusrajal või lihtsalt mõnusat päeva nautida.
Enne rajale minekut tehti koolitus ohutust rajaläbimisest.
Julgemad läbisid kõik kolm rada, teised vastavalt oma võimetele. Pikad liuglemised olid tõeliselt meelierutavad.
Kes turnida kõrgel ei soovinud, sai mängida minigolfi, visata nooltega märki, 
kiikuda suurel külakiigel. Vapramad nautisid veemõnusid basseinis.

Täname oma ühingu peresid, Valga Vallavalitsust ja Marika Muru,Tartu Pereliitu, Võrumaa Lasterikkaid ja Põlvamaa Lasterikaste Perede Ühingut.


Töötuba - kaart emale!

4.mai keskpäeval kogunesid tublid emad-isad ja meisterdamishuvilised lapsed noortekeskusesse, et läheneva emadepäeva puhul ilus kaart meisterdada. 
Taaskord juhendaja Eve käe all õppisime, kuidas kaunist ja lihtsat kaarti meisterdada disainpaberi ning tervitustekstiga; millised imekaunid kannikesed saab maalida sõrmede abil akrüülvärvidega ning kuidas kuumtehnika abil mooniõitele elu anda. Tulemused olid suurepärased ning kindlasti kõigi laste kaardid rõõmustavad emasid. 
Läheneva pidupäeva puhul tõmbas õnnelik pere loosikorvist välja Johanna kohviku kinkekaardi, et lasta oma soovi järgi tort valmistada. Palju õnne prk. Koort!

Suured tänud 
Valga Noortekeskus
Kohvik Johanna
Eve Toompalu
kõik korraldajad ja osalejad


Sõbrapäeva kaartide meisterdamine

9.veebruaril saime Eve juhendamisel meisterdada lihtsate vahenditega ilusaid ning omapäraseid kaarte sõpradele. Osa võtsid nii tüdrukud kui poisid koos emade-isadega ning kõigile jagus nippe, näiteks kuidas ühe minutiga valmistada südant soojendav kaart.
Suured tänud väga maitsva tordi eest Priit Sibulale ja tema emale!


2018 aasta

Paberpunutiste töötuba
II osa


17. novembril toimus teine osa punutiste valmistamise töötoast.

Kohale tulid nii eelmisel korral osalenud kui ka päris uued huvilised.

Emad ja suuremad lapsed asusid seekord punuma neljakandilist karpi.

Nooremad lapsed keerutasid kuusepuud, tähekest ning jõulupärga. Valmistoodang tuli omanäoline ja väga ilus.

Aitäh taas meie õpetajatele Riinale ja Marele!

Kuna pabervitstest saab väga palju erinevaid asju punuda, siis loodame peatselt kohtuda.Perepäev "issiga AHHAAs"
 

4.novembriks kutsus ELPL lasterikkad suurpered AHHAA Teaduskeskusesse, et üheskoos isadepäeva tähistada ning üksteise keskis toredalt aega veeta. Päeva jooksul sai tutvuda teaduse ja tehnoloogiaga, ise katsetada ja avastada, külastada teadusteatri etendusi, võtta osa töötubadest ja seiklusmängust ning tegevusrohkest päevast lihtsalt rõõmu tunda. Perepäeval andis omanäolise kontserdi muusik Silver Sepp.
Pidulikul galal tunnustati edasipüüdlikke, andekaid ja silmapaistvaid suure pere vanemaid. Kuulutati välja Pärlipüüdja konkursi võitjad.


Tarkusepäev

31.augusti õhtul, kooli minemise eelõhtul, kogunesid meie suurpered kultuurikeskusesse. Tähistasime taas tarkusepäeva ning traditsioonide kohaselt saatsime taas täidetud ranitsatega kooli 1. klassi minejad. Üritusel osales ka vallavanem Lepik, kes julgustas oma kõnes peresid üksteisest märkama ning hoolima. Vallavanemal oli au kooliminejatele ranitsad selga aidata, kätt suruda ja heade soovidega kooliteele saata.

Meelt lahutas vahva kloun Ummi, pakkudes humoorikat nalja nii pisematele kui ka lapsevanematele. Eksimatult zonglööris ta nii pallide, klotside kui rätikutega, osavalt tõmbas sõlmed lahti või hoidis tasakaalu kaikaga. Tore oli, et ka lapsi kutsuti lavale ja kaasati mustkunsti, mis muidugi tekitas palju nalja pealtvaatajatele. Kogu etendus oli naljakalt ning humoorikalt üles ehitatud ning pani kindlasti mõneks ajaks argimured unustama.

Kõikidele peredele, kes olid eelnevalt saatnud oma soovide nimekirja, panime kokku vastavalt olemasolevale koolitarbed. Suur osa neist oli korjatud Selveri ja Coopi kogumiskampaanias. Tänasime kõiki vabatahtlikke, kes panustasid oma aega ning aitasid koolitarbeid koguda.


 

Suur tänu kõikidele firmadele ning annetajatele, kes aitasid täita laste koolikotte:

ANOBION

CHARLOT

Vunder

Coop

Selver

Naiskodukaitse

Valga Vallavalitsus

Valga Kultuuri-ja Huvialakeskus


 

Suvekool Udu talus

Seekordne XXIII suvekool toimus kaunis Kalevipoja Turismitalus Kuremaa järve kaldal. Korraldajaks oli Jõgevamaa Lasterikkad ning teema väga suursugune : „Liikumispäevad – Kalevipoja väärikus ja jõud“.

Kuna Udu talu jäi mõne km kaugusele Palamusest, siis iga soovija sai sõita vaatama Tootsi koolimaja, Lible kuju või otsida parve jõe põhjast.

   Hoolimata väikesest vihmasabinast, sai mängida disgolfi, võrkpalli, airsofti või õhupüssist märki tabada. Väiksemaid lapsi võlus mänguväljak koos batuudiga, kus hoolimata vanusest, sooritati hulljulgeid hüppetrikke. Meisterdamismajas oli võimalik kaunistada purgikesi või värvilise liivaga pilte teha.

Väga põnevate juttudega viis loodusmees Vahur Sepp soovijad Kuremaa Terviseradadele. Sõitma sihtpunkti pidi oma transpordiga, mis kahjuks eemaldas grupist paljud huvilised.   

Tuju tegi ka kurvaks, et suvekooli teema oli võimas, koht väga hästi valitud, kuid mitmed väljakuulutatud huvitavad ettevõtmised ning võistlused jäid toimumata. See tekitas palju sisustamata aega, millega ei osanud eriti lapsed midagi peale hakata.

Suvekooli lõpupäeval toimus veeolümpia, mis oli oma keerukate ülesannetega põnev meeskonnatöö. Olümpia võitis meie ühingu pere :)

Täname meie toetajat: 


Randvere Hambaravi OÜ
Valga VallavalitsusLastekaitsepäev Elva Seikluspargis

Oraval on tore ema,

ronimist ei keela tema.

Seda keelata ei saa,

sest ta ronib ise ka.

9.juunil olid meie pered oodatud mõnusalt aega veetma Elva Seiklusparki, kus viisime läbi aktiivse liikumise looduses ning lastekaitsepäeva. Männimets oma turnimisradadega võttis meid avasüli vastu, kuulasime instruktorite juhendamisi - meeles tuli pidada, et ennast alati karabiinide ja rullikutega toestada - ning oma võimete proovilepanek võis alata.

Pisemad said turnida laste- ja tilluradadel. Kellel jagus rohkem julgust, sai end proovile panna radadel 1-3, kus viimasel sai kõikuda 11 meetri kõrgusel. Nende radade läbimine oli tõeline treening ja kindlasti paras eneseületus, sest tavaelus selliste olukordadega naljalt kokku ei puutu. Turnimine paneb proovile koordinatsioonivõime ja tasakaaluoskused ning süstib paraja portsu adrenaliini. Muidugi tõelise adrenaliinisüsti sai üle Verevi järve õhusõiduga, libisedes vee ja taeva vahel 800 meetrit. Sellega said hakkama vaid tõelised vaprad – 2 poissi ja 2 tüdrukut, neist vapraim oli kõigest 9 aastane tüdrukutirts.

Lastekaitsepäeva puhul korraldasime õnneloosi. Loosirulliku said valida kõik lapsed ja iga loos võitis. Lisaks oli veel igale perele üllatus.

 

Paberpunutiste õpituba

 

    Kogenud punujate käe all toimus 19. mail paberpunutiste õpituba.
Väga lahe võimalus, kuidas vanu ajalehti taaskasutada. Punuda saab igasuguseid erinevaid tooteid - kandikuid, karpe, pesukorve, leivakaste ning muid kaunistusi.
    Õppisime pabervitste keerutamist, tutvusime erinevate punumisvõtetega ning viimistlusvõimalustega. Algus oli vaevaline ning pusimist palju, ehk polnud tulemus oodatav, mis tõmbas mõnelgi suunurgad allapoole. Siiski olid kõik supertublid ning tegid südikalt oma punutise lõpuni, mis pani kõigi näod õnnelikult särama.
 
   Õpitoa käigus valmis ümmarguse põhjaga korv. Loodame, et suutsime mõnegi nakatada sõltuvuspisikuga.
Suured tänud Riina ja Mare!

 
Suurperepäev ERM-is
 

    12.mail toimus Suurperepäev Tartu ERM-is.
Lastele pakkusid tegevusi erinevad töötoad, kus sai tutvuda kammkeraamikaga, okstest loomi voolida, joonistada puunukule rahvariided selga ning põletada peremärk pannilabidala. Muuseumis sai lisaks muule tutvuda Soome-ugri püsinäitusega "Uurali kaja" , mis tutvustas Soome-ugri naiste ja meeste koduseid tegemisi ning maailmapilti.          
    Muusikalist naudingut pakkusid Inga ja Toomas Lunge ning mehine trummi-ja tantsutrupp. Konverentsil "Meie juured ja meie tiivad" keskunduti lugude rääkimisele, talletamisele ja kogumisele.

    Bigbanki fotoseina taustal sai iga pere soovikorral oma pere pildile jäädvustada. Ja muidugi kuulutati välja Aasta Suurpere 2018 ning avati näitus "100 Eesti suurpere lugu", mis on kokku kirjutatud kõigi ühigute perede poolt.
    14-ndat korda toimuva Suurperepäeva toetajad on Bigbank ja Eesti Rahva Muuseum.Vastlapäev
 

    18. veebruar oli mõnusalt talvine ilm ning meie pered sõitsid vastlapäevale Läti piiri äärde Vastse-Roosa külla. Pole õigeid vastlaid, kui ei saa hernesuppi ja kukleid süüa ning mäest allal iugu lasta. Seda lusti ja lõbu pakkus meile Metsavenna talu snowtubingu mägi. Perenaine kostitas maitsva hernesupi ja kuuma teega ning tänud ka Pagaripoistele vastlakuklite eest.
    Vastlapäev on üks hea võimalus, kuidas koos perega aktiivselt ning lõbusalt aega veeta. Lustima tuli meie ühingust 10 pere 62 osalejaga, kes said päeva meenutuseks soojad villasokid jalga.
    Suur aitäh osavõtjatele.

«
»

Pildiotsingu briketipoisid tulemus

  
 
Koduleht Elitec'st